Oferta klas 4-6

WYCIECZKA DO WILCZEGO SZAŃCA, PTAKI DRAPIEŻNE I INTEGRACJA

Nasza Zielona szkoła to wyjątkowe wyzwanie dla nastolatków! Przygotowaliśmy dla Was zarówno strefę edukacyjną jak i rozrywkową. Już w pierwszym dniu podzielimy się na dwa obozy i będziemy zdobywać punkty eventowe. Obozowa drużyna z największą liczbą punktów wygra Nagrodę 🙂 Forma zielonej szkoły zależy od wyboru modułów. Wybierzemy to co jest dla Was najciekawsze.

MIEJSCE

Hotel Księżycowy Dworek w Gierłoży jest doskonale przystosowany do przyjęcia grup zorganizowanych. Zamknięty obiekt dla osób z zewnątrz, na miejscu – boiska, kort, kręgielnia, sale multimedialne.

ZAKWATEROWANIE / WYŻYWIENIE

  • pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
  • 3 posiłki dziennie

 

LOTNA LEKCJA BIOLOGII POKAZY SOKOLNICZE (JASTRZĄB HARRIS I SOWA - PUCHACZ BENGALSKI)

Pokazy wraz z ciekawymi opowieściami o ptakach przedstawi dr Maciej Łojko.

 

Pokażemy zwyczaje rzadko spotykanych w naturze ptaków drapieżnych. Tak bliskie obcowanie z naturą jest niepowtarzalną lekcją przyrody. Będzie to okazja do zainscenizowania polowania na wabidło oraz namacalnego kontaktu z ptakami – (uczestnicy będą obserwować przeloty ptaków, zobaczą inscenizację polowania oraz będą mieli możliwość przywołania ptaka na rękawicę sokolniczą).

 

ABC PIERWSZEJ POMOCY WSPÓŁCZESNA MEDYCYNA

Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadzi Lekarz Kamil Kulbacki (lek. medycyny estetycznej, lekarz neurochirurgii Wojewódzkiego szpitala w Olsztynie). Uczestnicy będą mieli okazję odbyć przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Wasza nowo zdobyta wiedza przyda się podczas poszukiwania rannego w lesie 🙂

 

Przeprowadzimy warsztaty z zakresu tematów medycznych. Warsztaty medyczne: tematy do wyboru (*moduł może być podzielony oddzielnie dla chłopców i dziewczyn. Warsztaty medyczne zostaną przeprowadzone przez Lekarza Kamila Kulbackiego.

 

Doktor Kulbacki przybliży nam wybrane przez Was tematy związane z pierwszą pomocą, odżywianiem, problemami jakie mogą was spotkać.

 

ZWIEDZANIE WILCZEGO SZAŃCA - LEKCJA HISTORII

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

 

W 1944r. mieszkało tu ponad 2000 osób. 20 lipca 1944 roku pułkownik hrabia Claus Schenk von Stauffenberg dokonuje tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Tu decydowano o wykorzystaniu jeńców w niemieckim przemyśle zbrojeniowym; budowie nowych obozów koncentracyjnych. Tu wcielano w życie plan budowy Tysiącletniej Rzeszy. Tu podejmowano zbrodnicze decyzje, dotyczące losów wielu narodów Europy.

 

Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.

 

 

GRA EVENTOWA - TRANSPORT RANNEGO Z LASU

Wykorzystamy wcześniej zdobytą wiedzę medyczną do udzielenia pomocy rannemu ukrytego w lesie. Drużyna, która przeniesie rannego najbezpieczniej, udzieli prawidłowej pomocy oraz najszybciej przetransportuje do polowego szpitala zdobędzie punkt eventowy.

 

GRY TERENOWE Z ELEMENTAMI SURVIVALU

Autorskie gry zespołowe łącza ze sobą sport oraz wiedzę. Uczestnicy w zadaniach wykorzystywać będą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz orientacji w terenie. Przy pomocy urządzeń nawigujących oraz wykrywaczy metali rozwiązywać będziemy zadania i łamigłówki w terenie.

 

PAINTBALL - RYWALIZACJA DRUŻYN

Gry paintballowe to niepowtarzalne scenariusze (walka plemion- gra strategiczna – zdobądź wodę dla swojego plemienia, odbijanie zakładnika). Nauczymy się działać w zespole, podejmować trafne decyzje (opracować strategie). Pozwoli to zintegrować grupę, dostarczy wielu emocji.

 

TELETURNIEJE Z KOŁEM FORTUNY

Teleturniej wzorowany na znanym show telewizyjnym. Uczestnicy będą mogli wykazać się refleksem przy licytacjach, wiedzą z różnych dziedzin oraz współpracą. W naszej grze wygrywać mogą tylko prawdziwi mistrzowie. Trzeba mieć doskonała wiedzę, stalowe nerwy, i mocną drużynę. Naszą wygrana będą cukierki.

 

PONTONY RAFTINGOWE

Pontony raftingowe z 1,5 metrową piłką do gry posłużą do przeprowadzenia mundialu na wodzie. Gra toczy się przy brzegu – jest bezpieczna ale i pełna adrenaliny. Zawodnicy poruszając się w pontonach muszą przetoczyć 1,5 metrową dmuchaną piłkę do bramki.

TURNIEJ KRĘGLI I BILARDA

KĄPIEL W WANNACH Z HYDROMASAŻEM W SPA

Kadra:

Obozy, Kolonie
Wakacyjne Podróże

ul. Krasickiego 2
10-685 Olsztyn
e-mail: macieklojko@wp.pl

Tel.: 509 239 992

Zadaj pytanie